Rezervujte si pokoj

Penzion Baroko - luxusní ubytování v historickém centru Českého Krumlova

Tel.: +420 777 779 109
Online rezervace ZDE!
E-mail: info@penzionbaroko.cz

GPS: N 48°48'45.302"
E 14°19'4.576"

Penzion Baroko na facebooku!

Český Krumlov a okolí

  • Zajištění kompletního menu dle vlastního výběru ve stylové restauraci pro skupiny i jednotlivce.
  • Zajištění doprovodného programu včetně vstupenek (muzeum voskových figurín, muzeum útrpného práva) a jiné dle aktuální nabídky.
  • Chcete-li si prohlédnout Český Krumlov, rádi Vám zajistíme projížďky na raftech
  • Zajistíme pro případ volného času vstup do plaveckého bazénu (800m), sportovního tenisového centra (1000m), či jezdeckého klubu (3000m), v zimních měsících vstup do zimního stadionu (600m)
  • Prohlídka Českého Krumlova s průvodcem.

Prožijte v Českém Krumlově nevšední zážitky

V případě zájmu umíme našim zákazníkům zajistit také další služby. Pro další informace volejte na telefonní číslo 777 779 109 nebo pište na na e-mail mailto:info@penzionbaroko.cz.

Pivovar Eggenberg
Lázně Třeboň
Tenis v Českém Krumlově
Půjčovna kol
Muzeum voskových figurín
Muzeum útrpného práva
Lipno
Koloběžky
Kanove a rafty
Grafitové doly
Golf
Wellness v Hotelu Růže

Pivovar Eggenberg

Při svém pobytu v Českém Krumlově určitě navštivte místní vyhlášený pivovar Eggenberg, kde vás při pravidelných prohlídkách seznámí s tajemstvím výroby zlatavého moku. Ochutnáte tradiční jihočeské pochoutky a můžete se také zúčastnit různých druhů degustace. Českokrumlovský pivovar Eggenberg má velice dlouhou tradici, která sahá až k samým počátkům města. V pozdější době zdědili eggenbergský majetek Schwarzenberkové, jejichž éra byla v dějinách pivovaru velmi významná a přinesla jeho rozšíření až do dnešní podoby.

Lázně Třeboň

Tradice třeboňského lázeňství je odedávna spojena s využíváním místního přírodního zdroje –rašeliny – slatiny, která je v lázních využívána k slatinným koupelím a zábalům. V Třeboni můžete navštívit dva modernizované lázeňské domy – Bertiny lázně a Lázně Aurora, kde se specializují na léčbu pohybového aparátu. Kromě slatinných zábalů a koupelí zde můžete zajít na širokou škálu léčebných procedur zaměřených na onemocnění páteře či kloubů nebo celkovou rekondici těl.

Tenis v Českém Krumlově

Český Krumlov nabízí vyžití i pro milovníky tenisu. V rámci místního tenisového klubu si můžete zahrát tenis na 4 venkovních antukových kurtech nebo v pevné tenisové hale se třemi kurty. Mezi velice oblíbené patří také večerní hraní tenisu s osvětlením na venkovních antukových dvorcích. Pokud budete mít štěstí, můžete se také přihlásit na některý z turnajů pořádaných místním Tenis – Centrem.

Půjčovna kol

Nechce se vám trmácet s kolem na dovolenou? Přímo na českokrumlovském nádraží si můžete vypůjčit kvalitní trekingové kolo a vydat se na cestu. Kolo můžete obvykle vrátit i v jiné stanici než jste si ho vypůjčili. Navíc můžete vypůjčené kolo přepravovat zdarma vlakem na vybraných tratích blíže k cíli svého výletu. Zapůjčené kolo si také můžete zdarma uschovat ve všech stanicích na vybraných tratích. Kolo nemusíte vrátit v místě zapůjčení, ale můžete ho nechat ve vybraných stanicích.

Muzeum voskových figurín

Muzeum voskových figurín nabízí svým návštěvníkům expozici o rozloze více než 600 m2. Můžete si zde prohlédnout voskové figuríny dobových řemeslníků, vězňů a mučitelů nebo také známe osobnosti z historie i současnosti. Magickou atmosféru muzea dotváří expozice alchymistické dílny, kde své kouzelné lektvary vyrábí dávní mágové nebo zjevení Bílé paní. Prohlídku zakončíte v expozici známých osobností jako je např. Václav Havel, T.G. Masaryk nebo Edvard Beneš. Ze zahraničních osobností jsou zde zastoupeni Pablo Picasso, Salvador Dalí nebo Albert Einstein. Neméně zajímavá je také expozice hudebních hvězd.

Muzeum útrpného práva

Zajímá Vás historie věznění a mučení? Tak to Vás jistě zaujme českokrumlovské muzeum útrpného práva, jehož sklepení o rozloze 400 m2 bylo přeměněno ve velký děsivý žalář. Zde můžete vidět scénky z dávné minulosti – pálení čarodějnic, mučení nebo popravu mečem s úžasnými audiovizuálními efekty. K vidění zde jsou také voskové figuríny žalářníků a ukázka jejich pomůcek k mučení.

Lipno

Lipenské přehradní jezero nabízí vyžití snad pro každého. Na ploše jezera se dá v létě jezdit na jachtách či windsurfingových prknech a lodičkách. V zimě je možné využít lipenské bruslařské dráhy a projet se na bruslích nebo na běžkách. Cyklisté zde ocení členitou síť cyklostezek vedoucích skrze šumavské hvozdy. Turisté si mohou na svých výletech prohlédnout panoramatické šumavské vyhlídky nebo navštívit hradby starobylého Vokova Rožmberku či některou z místních rozhleden.

Koloběžky

Velkou atrakcí se pro návštěvníky Českého Krumlova staly koloběžky – minibusem se necháte vyvézt na vrchol Kletě (1084 m n.m.) a po krátké instruktáži a seznámení s trasou vás čeká sjezd nádhernou šumavskou přírodou skrze chráněnou krajinnou oblast Blanský les přímo zpět do Českého Krumlova. Na vrcholku Kletě můžete před samotným sjezdem navštívit nejstarší kamennou rozhlednu v České republice a pokochat se úchvatným výhledem na rakouský alpský masiv. Při samotném sjezdu na terénních koloběžkách překonáte 614 výškových metrů. Během jízdy se můžete zastavit na mnoha zastávkách v Blanském lese a relaxovat u výhledů na Český Krumlov a okolí.

Kanove a rafty

Při svém pobytu v Českém Krumlově můžete využít půjčovny kanoí a raftů a vydat se na vodácký výlet. Místní půjčovna kanoí a raftů vám přistaví plavidlo a doporučí zajímavou trasu. V ceně je také zapůjčení veškerého potřebného vybavení. Po skončení plavby vás zase dopraví zpět. Vodácké výlety po Vltavě patří mezi velice oblíbené atrakce v Českém Krumlově a jistě potěší Vás i Vaše děti.

Grafitové doly

Velkou zajímavostí Českého Krumlova je také grafitový důl, kde si návštěvníci mohou prohlédnou atraktivní podzemní prostory a seznámit se s tím, co obnáší hornická práce a jak se těží grafit. První část grafitového dolu projedete důlním vláčkem, další část prohlídky je pěší. Během prohlídky si budete moci vyzkoušet, co prožívali horníci při těžbě grafitu a jaké nástroje při své práci používali. Před prohlídkou budete vybaveni speciálním oblečením a důlní lampou. Celou prohlídkou grafitového dolu vás provede odborný průvodce.

Golf

Českokrumlovský golfový resort známý také jako „Svachovka“, byl postaven ve dvou vlnách v letech 2004 až 2008. Hřiště je charakteristické kombinací rovnějších i více zvlněných greenů. Naleznete zde kratší, ale i dlouhé čtyřparové jamky a také několik krátkých tříparových. Českokrumlovské hřiště je navrženo tak, aby i hráči s vyšším hendikepem zahráli častěji par, pro který zde není potřeba zahrát první ranou 250 metrů.

Wellness v Hotelu Růže

Již před mnoha lety znali rožmberští panovníci potřebu harmonie těla a ducha a věděli, jak blahodárný je účinek lázní. Proto v Českém Krumlově založili lazebnu, kam docházeli nejen rožmberští velmoži, ale i místní občané. Dnes se místní lazebna nachází v hotelu Růže. Můžete si zde dopřát příjemné chvilky uvolnění v bublinkové lázni nebo se nechat hýčkat masážemi. Oblíbené jsou také rašelinové koupele v dřevěných kádích.

Další procedury či aktivity: Bazén, aqua aerobic, posilovna, sauna, whirlpool, masáže (reflexní, medová, čokoládová, čínská energetická, lymfatická, aromamasáž, masáž lávovými kameny), rašelinová koupel, mnoho druhů zábalů (olivový olej, čokoláda, soja a rýže atd.), kosmetika, manikůra, pedikůra.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět